KoS
2005.06.26. 20:14
A Kos jellemzse
A Kos (Aries) jellemzse:A tavaszponttl szmtva az llatv elso jele. Mivel minden jel kapcsoldik egy bolygval is, az asztrolgia azt tantja, hogy a Kos jel uralkod bolyglya a Mars. A Nap mrcius 21-tol prilis 20-ig tartzkodik ebben a szakaszban. A minosgi keresztek kzl a kardinlis kereszthez tartozik. Eleme a tuz, frfiassg s aktivits jellemzi. A kardinalits miatt jellemzo r a cltudatossg, a vezetni akars, tlzott formjban eroszakossg, rtartisg. A tuz elem ltal energia, tettrekszsg, akarat, harciassg, msokra hatni akars.
Jelleg: Tz Harmonikus szn: vrs Szerencsenap: kedd Drgak: Ametisztet vlasszon, ha harmonikus kvet szeretne. Szerencseszm: 7 s 3 Virg: vrs rzsa Uralkod bolyg: Mars Szerelmes: Oroszln s Nyilas
Mrciusban a termszet a tli pihano utn eroktol duzzad. Mindenbol az letigenls rad. A Nap egyre melegedobb sugarai ltrehvjk az aprbb csrkbl a kis nvnyeket, a madarak fszket raknak. A termszet lkteto erejt rezzk a Kosban. A Kos energii hatni akarnak, o az let, a minden erot magba fogad.
A Kos ezzel a hatalmas, duzzad erovel keresi azokat a lehetosgeket, ahol nsgt valamilyen mdon kihangslyozhatja. A Kos a dolgok kezdsben li t nmaga fontossgt. Ezrt msra kevsb figyel, s minden kezdetben egy nmegmretsi aktust lt. Ezrt szmra minden akadly egyrtelmu kihvs, megmrets, teht gondolkods nlkl belevg. O csak gyozhet. El sem tudja kpzelni, hogy esetleg le is gyozheto. Nem htrl meg semmi elol. Nem ismer ktsget nmagban, hiszen arra szletett, hogy bizonytson. Egyik alapelve, hogy amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra. De nem hogy holnapra nem halasztja, hanem mg aznap a leheto legkorbban kvnja elkezdeni. Mindennek elbe megy. Kptelen vrni. Nincs trelme. Ahogy a legtbb asztrolgiai knyv rja, fejjel megy a falnak. Nem mrlegel, nem elemez, gondolkods nlkl belevg, mert nem akar semmibol kimaradni. Mivel o a kezdet, gy szmra mg minden tapasztalat egy j lmny, s ezrt az let szmra nem ms, mint az elmnygyujtsek lehetosge. De nemcsak a tettek embere, a szellemi dolgokban is ugyanilyen hvvel s lendlettel mlyed el, viszont amilyen elnnal fog hozz brmihez, olyan hamar kpes abbahagyni. Ltnek egyik fo rtelme, hogy sok mindent ljen t, tapasztaljon meg, teht sok ideje nincs, ha egyetlen eros rohammal elvgezte a r vr feladatot, akkor azzal tovbb nem foglalkozik, mert vrja az j lehetosg, az j lmny s minden, ami az jdonsg varzsval hat r.
A mlt sosem rdekli, hiszen elotte ll a csbt jvo. lete rk szgulds, rohans. Ezeknek a szavaknak: higgadsg, trele, kitarts, megrts, tolerancia, rtelmt nem fogja fel, hiszen nem kpes vrni. Egsz lete olyan, mintha le akarna ksni vlahonnan ezrt dupla erobedobssal rohannia kellene, hogy le ne maradjon valamirol.
A Kos nem ismer flmegoldsokat. A klvilg szmra szimpatikus s ellenszenves kzegbol tevodik ssze. Az egyik oldalon a bartok, a msik oldalon az ellensgek llnak. A Kos knnyen bartkozik, s ezrt gyakran a bartsg is csak idoleges nla. Ez nem azt jelenti, hogy elfelejti a bartait, hanem azt, hogy bizonyos feladatok elvgzshaez a trsul hozzcsapdott emberekkel sszebartkozik. Majd a feladat elvgzse utn j feladathoz lt, s a bartok elmeradnak. Az ellensgek csak addig ellensgek, mg a Kos tjban llnak. A harcban kmletlen, de ha valki bkejobbot nyjt, azonnal kpes megbocsjtani. Ha valakit bartjv fogad, azrt kpes tuzbe menni. ldozatot nem a dolog jovilis aspektusrt hoz, hanem azrt, mert ez gy termszetes. Ezzel sajnos knnyen vissza lehet lni. A Kos nem mrlegel, ha megkrik valamire, azonnal teljesteni igyekszik, brmilyen nehz a feladat, sot a vszly mg izgalmasabb teszi a helyzetet, hiszen itt mutathatja meg igazn, hogy kicsoda is o. Gyakran lthatjuk olyan helyzetben, ahol halltmegveto btorsggal vgzi el az letveszlyes feladatokat.
Hajlamos tlzsokba bocstkozni. Nincs igazi rzke a mrtkekhez. Sokszor kerl olyan helyzetbe, ahol csupa szvbol gy viselkedik, mint, az elefnt a porcelnboltban. Nem rzi igazn a hatrokat. Sokkal nagyobb energit hasznl el minden cselekedethez, mint amekkorra szksg van. De ht meg kell rtennk, hogy neki erotbblete van s fradhatatlanul vgzi el a feladatait. Vitalitsa risi, viszont figyelmetlensge miatt balesetveszlyeknek, sebeslseknek, vagy olyan hallos betegsgeknek van kitve, melyeket gondatlansgbl magnak okozott.
A kos letfeladathoz hozztartozik, hogy a msik embert is figyelemre mltassa, de ezt beptenie igen nehz. Knnyen kritizl msokat, de ha ot minostik -s nem elismeroen- azt nem brja elviselni. Az ot rt brlatok, mg ha ptoek is, haragot vltanak ki belole. Nem lehet tudni, hogy mikor robban. Ha jobban meggondoljuk, ez rtheto, hiszen az egsz lete arra pl, hogy elismerst vltson ki msokbl.
A Kos kptelen diplomatikusan fogalmazni, lni. Gyakran a legnyersebb modorban hozza msok tudtra a nemtetszst. Ezrt nem alkalmas olyan munkkra, ahol szeldsggel, megrtssel, diplomcival kell cselekedni. Mindig magbl indul ki, nem kpes megrteni, ha ms erotlen, vagy ugyanazt a feladatot lassabban vgzi el. Hajlamos mindent maghoz mrni, de nem sportszerutlen. Amg a verseny tart, addig teljes erobedobssal kzd, de mihelyt versenytrst baleset ri, o is abbahagyja a versenyzst, mert a verseny csak addig verseny szmra, amg gyozhet. Gyengkkel s erotlenekkel o nem versenyez, de rgtn segtsget nyjt, ha tmogatst krik.
A Kos az igazi felfedezo, az j utakon jr, a veszlyeket kereso Westernfilmekben lthatunk ilyesmit. A pisztolyprbalyban gyoztes westernhos kilvezi sikert a vrosban, majd tovbbll. A hirtelen akadt bartai megkrdezik tole. mirt megy tovbb, mirt nem marad itt? Mire o azt vlaszolja, hogy hallotta a hrt egy msik hosnek, egy msik vrosban s neki azzal tallkoznia kell. Hogy mi zavarja a westernhost ebben a felllsban ? Az hogy ltezik egy msik hos, s neki azzal meg kell mrkoznie. Senki sem knyszerti ot erre kvlrol, de bell igen. " Hajtja a vre"- mondhatnnk. Ez illik a Kosra is. Hajtja a vre, mindenbe beleavatkozik, abba is, amibe nem kne, hozzszl olyasmihez, amirol nem tud, rtkel olyasmit, amihez nem rt, szentl meg van gyozodve arrl, hogy neki mindig mindenben a legerosebbnek, legokosabbnak, a leggyesebbnek kell lennie.
A kos aszmra legfontosabb, hogy bebizonythassa: vezetsre termett, s hogy mindentt, minden helyzetben meg tudja llni a helyt. A mindennapi harcban magrt a harcrt, magrt a tevkenysgrt csinlja az egszet. Az let klnbzo helyzeteiben lthatjuk, hogy amit el akar rni, art risi harcot folytat, de amikor elrte, mr nem fontos szmra. Megtartani nem tudja s nem is akarja.
A kos szmra az let a legizgalmasabb jtk, de ha trsasjtkot jtszik, abban is ugyangy kzd, mintha lethallharc lenne. sszegezve azt tapasztaljuk, hogy a Kos lnye gyermekien tiszta, semmi ravaszsg, semmi szerepjtszs. Elve az, hogy gyozzn az erosebb. Egy eszmrt, bartsgrt, egy nagy tettrt kpes akr az lett is felldozni. Ellensgeivel szemben csak addig kmletlen, mg a harc tart, de rgtn elfogadja a bkejobbot, ha a msik megadja magt.
A Kos az let elso llomsa. Nincs mg alkalom flsleges szerepvllalsokra, a Kos nem elemez. A dolgokat olyanoknak ltja, amilyenek, s nem hajland belemagyarzni, sem az ilyen magyarzatokat elfogadni. Minden jel tbb szinten is megnyilvnulhat. A Kos egyszerubb, primitvebb szinten a garzda, a hetvenkedo, az eromuvsz, a nagyhang, a csibsz, teht ltalban azok az elemek, akik azzal a gondolattal lik a mindennapi letket, hogy "ki, ha nem n"! Knnyen brutliss vlnak. gy kapaszkodnak fel a villamosra, hogy a msik embert kzben lelkik, nem ismernek sem istent, sem embert. Mg slyosabb esetben gyilkosok, hentesek, hhrok, akik szmra a vr ltvnya nem okoz klnsebb megrzkdtatst, akik szmra egy gyilkossgot elkvetni annyi, mint kedlyesen olvasni egy jsgot.
A megtisztult Kos-szemllet a vrtan szemllete, aki kpes a kzs clok rdekben az lett is felldozni, aki kpes volt a koncentcis tborban a folgolytrsa helyett a gzkamrba gyalogolni. Ezt a szemlletet tkrzi Dugovics Titusz s a hozz hasonlak sokasga. Hallt megveto btorsggal ksrleti alanyknt rszt venni egy tudomnyos kutatsban, lemszni egy szikln egy ottrekedt kiscicrt - hiszen a Kos nagy llatbart- vagy felvllalni Jzus kvetst s meghjalni rte. Ebben a gondolatban mr analgia van, mert Krisztus az, aki Isten brnynak nevezi magt, s vrldozatval lemossa az emberisg buneit.
A Kos s szerepei:A Kos, mint vezeto: A Kos nmagt a legjobb vezetonek tartja. A beosztottjai mr nem annyira. Fradhatatlan energija, risi munkabrsa, a clfeladatok vagy rvid tv feladatok elvgzsre kivlan alkalmas, de krnyezete nem mindig tud vele lpst tartani. A hosszan tart feladatokba belefrad. Nincs kello koncepcija, ebbol kvetkezik, hogy jobb, ha ezek kidolgozst msokra bzza. Ezek kivrsra nincs trelmle. Ezrt mindenkit srget, s ezt a krnyezete nehezen tolerlja. Ellenkezni nem lehet vele, amit parancsba ad, azt vgre kell hajtani
A Kos, mint beosztott: Attl fggoen, hogy mennyire rett az letvezetse, meg kell klnbztetnnk az llandan visszabeszlo, mindenbe beleszl, hepciaskod Kos-embert a parancsokat gyorsan vgrehajt, j kezdemnyezokszsgu s vllalkoz szellemu, de nem kitart Kos-embertol. Elsosorban olyan feladatokat lt el az utbbi, amelyek tbb-kevesebb nllsgot tteleznek fel. A Kos azt szereti, ha kiadjk neki a feladatot, de nem szereti, ha a feladat vgzse kzben tmutatsokkal, szrevtelekkel ltjk el. Ezeket flsleges, htrltat szcsplseknek tartja.
A Kos, mint partner:Legyen akr no, akr frfi, szmra a legfontosabb, hogy a partner elismerje ot. Felnzzen r. A szerelemben tiszta rzsek vezetik, de nem szereti a sok beszdet, kitrst. Szeret hdtani, s a hzassgban akkor gyes a hzastrs, ha mindig lehetosget ad a Kosnak, hogy jbl meghdthassa. A Kos nok frfiasak. Ez az jelenti, hogy nem szeretik a tutyimutyi, gynge jellemu frfiakat, inkbb a hosies, btor eros frfiak fell vonzdnak. Hogy ppen az lilyen tpusakkal nem sikerl a hzassguk, ez abbl addik, hogy ok is akaratosak, eroszakosak. Ez a helyzet a "kt duds egy csrdban " esete. Erotikban a Kos-ember a finomsgokra rzketlen, a vad, szenvedlyes szerelmet szereti.
A Kos, mint szl:Gyerekt nagyon szereti, sokra tartja s sokat vr tole. Akkor rzi magt a legszerencstlenebb szlonek, ha a sors egy knyeskedo nypic, tehetetlen gyermekkel ldja meg, mert az ilyen gyermekkel nem tud mit kezdeni, nincs hozz trelme. Igazn akkor l a Kos szlo, ha a gyermeke hasonl, mint o, kicsattan az egszsgtol, tevkeny, sportrajong. A finomsgokat itt sem rzkeli igazn, gyermekhez hol tl szigor, hol tl engedkeny.
A Kos, mint gyermek:Az egyik legnehezebben kezelheto gyermek, klnsen olyan szlok kezben, akik nehezen viselik az akaratossgot, nllsgot, kezdemnyezokszsget. A gyerekkel szemben kifejezetten kros brmilyen durvasg alkalmazsa, mert a gyermek tehetetlen dhben visszat, vagy elmenekl. Szeretettel, megrtssel, kzs jtkokkal, sporttal a Kos fls energii levezethetok. A szlo igyekezzen neki nll feladatot adni, s a dicsretrol sose feledkezzk meg.
|